HTTPS czy warto zainstalować SSL dla naszej strony?

Dlaczego warto swoją stronę odpalić na protokole https zamiast na protokole http?
Do stycznia 2017 roku Google powiedziało: strony, które posiadają protokół https (czyli posiadają certyfikat ssl) są o wiele lepiej oceniane pod kontem pozycjonowania i oznaczane jako godne zaufania.
 
Co nam to daje:
Po pierwsze nasza strona jest lepiej oceniana przez Google, przez co jest na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania niż strony z starym protokołem http.
 
Po drugie, na pewno dużo osób widziało małą przekreśloną na czerwono kłódkę przy adresie a po najechaniu napis "Połączenie jest niebezpieczne”, co znacznie zniechęca użytkownika do przeglądania strony. Jeśli mamy sklep internetowy to taka informacja po prostu skutecznie odstraszy od zakupów. Po zainstalowaniu certyfikatu ssl nasza strona działa na protokole https i taki komunikat już się nie pokazuje.
 
Po trzecie certyfikat ssl daje nam dużo większe bezpieczeństwo połączenia ze stroną, przez co nasze dane osobowe, hasła, przesyłane transakcje pieniężne, itd są o wiele bardziej bezpieczne.
 
Czy faktycznie jest nam potrzebny protokół https? - Teoretycznie nie, ale jeśli chcemy żeby użytkownicy nie bali się przeglądać naszą stronę bądź robić zakupy na naszym sklepie i żeby pozycja naszej strony była wyższa od konkurencji warto zainstalować certyfikat ssl.
 
Każdy zastanawia się teraz na pewno, jaki jest koszt certyfikatu. A więc koszt to ok 100zł rocznie, a więc nie dużo w stosunku to tego jak może nam on pomóc.
 
Jak można przeczytać w internecie, Google stopniowo zmierza do tego, żeby każda strona posiadała certyfikat SSL.